Canlı Destek

Çift ve Aile Danışmanlığı

Aileler ve çiftler, sıkıntılı ve sancılı zamanlarında bir desteğe ve değişime ihtiyaç duyarlar. Son yıllarda Çift ve Aile Danışmanlığı ülkemizde de giderek yaygınlaşmakta ve tercih edilmektedir. Aile Çift ve Evlilik Danışmanlığında amaç, aile bireyleri arasındaki çatışmaları çözümlemek, zorlu süreçlerin üstesinden gelmeye destek olmak, bireylerin sağlıklı yönde gelişimini sağlamaktır.

Çift Terapisi, ortak hayat kurduğumuz kişiyle aramızda oluşan iletişimsizlik ve uyum problemleri günlük hayatımızı, huzurlu ve iyi hissetmemizi, odaklanma düzeyimizi derinden etkiler. Çift terapisi, bireysel olarak ilişki sorunları ya da partnerlerin ikisinin de olduğu seanslar olarak gerçekleşir.

Aile Danışmanlığı, ebeveynlerin kendi aralarındaki ve çocuklarla olan ilişkilerinin düzenlenmesi sürecinde yaşanan problemlerin çözümüyle ilgili danışmanlık hizmetidir. Boşanma sürecinde çocukların ruhsal sağlığı, boşanmanın engellenmesi ya da sürecin iyi yönetilmesi, evlilik içinde yaşanan sorunlar, aile içi psikolojik sorunlar ve bunlar gibi konularla ilgili danışmanlık alınabilir.

Çift ve Aile Danışmanlığı - Terapi Odası

Ebeveyn Danışmanlığı

Ebeveyn Danışmanlığı, bebeklik, çocukluk ve ergenlik döneminde çocuklarınızı sağlıklı bir biçimde yetiştirmenize yardımcı olacak bir danışmanlık türüdür. Bebek/çocuk/ergen hızlı bir büyüme ve gelişme içinde oldukları için belirli yaş ve dönemlerde gelişimsel krizler yaşayabilmektedirler. Örneğin, bebeğin doğması, bakımı, yemesi, uyku düzeni, mizacı, tuvalet eğitimi, kreşe başlaması, okula gitmesi, ders çalışması vb. değişim süreçleri krizleri doğurabilir. Bu krizler normal ve doğaldır önemli olan bu krizler sorunlu davranışa dönüşmeden, nasıl çözüleceğini bulabilmektir.

Kısaca Ebeveyn danışmanlığı; çocuğun karşılanması gereken ihtiyaçları, çocuğun gelişimsel özellikleri, sağlıklı, işlevsel ebeveynlik becerileri konularında verilen danışmanlık hizmetidir.

Ebeveyn Danışmanlığı - Terapi Odası